Kaip apšiltinti namo sienas?
Iškilus namo karkasui, kyla klausimas, kuo gi turėtų būti apšildytos ir sutvirtintos namo sienos? Kaip efektyviausiai ir mažiausiomis sąnaudomis išgauti reikiamą energetinę klasę, sandarumą, tuo pačiu užtikrinti oro cirkuliaciją ir gerą mikroklimatą?
Šis etapas yra vienas svarbiausių, optimizuojant namo energetinį efektyvumą. Svarbu pasirinkti medžiagas, kurios maksimaliai užtikrina ilgalaikę apsaugą, pasižymi šilumos ir garso izoliacinėmis savybės, taip pat - atsparumu ugniai.
Vienas dažniausių, laiko patikrintų, puikiai mūsų klimato sąlygoms tinkantis pasirinkimas - akmens vata. Dėl tankios struktūros šiluma žiemą išlaikoma viduje, o vasarą ji apsaugoma nuo karščio, taip pat yra atspari drėgmei ir pelėsiui. Priešgaisrinės savybės puikiai dera su mediniu kontruktyvu. Ja apšiltinamos ir sandarinamos tiek lauko sienos, tiek vidinės pertvaros.
Taip pat svarbus aspektas – lengvas montavimas. Gerai apskaičiuotas karkasas lei ne tik pasparanti darbus, bet ir minimizuos statybines atliekas bei nepanaudotų medžiagų kiekį.
Kokio storio turėtų būti apšiltinimo sluoksnis?
Renkantis šiltinimo sluoksnio storį, reikėtų atsižvelgti į šiuo metu galiojantį nutarimą dėl techninių reikalavimų, kuriuos turi atitikti nauji A++ pastatai. Pagal nutarimą, stogo šilumos perdavimo koeficientas maksimaliai gali siekti iki 0,10 W/(m2K). O išorinių sienų koeficientas turi neviršyti 0,11 W/(m2K).
Didesnę pasirinkimo laisvę turėsite, jei statysite leistino dydžio namą be statybų leidimo. Visgi netgi taupant, svarbu nepamiršti, kad apšiltinimas yra vienas iš svarbiasių aspektų, užtikrinantis mažesnias šildymo sąnaudas žiemą, vasarą – sutaupyta elektros energija patalpų vėsinimui.